No 2021.gada 1.jūlija Latvijā, tāpat kā pārējās ES dalībvalstīs, būs jāsāk piemērot Pievienotās vērtības nodokļa e-komercijas direktīvu, kas atceļ pašlaik noteikto atbrīvojumu no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nelielas vērtības sūtījumu importam, ja preču vērtība sūtījumā nepārsniedz 22.00 EUR.

Tas nozīmē, ka no 2021.gada 1.jūlija par pilnīgi visiem komerciālajiem pasta sūtījumiem no valstīm ārpus ES būs jāsniedz importa deklarācija un par precēm jāmaksā PVN.

Ar jauno kārtību vēlas aizsargāt ar Ķīnas precēm pārpludināto ES tirgu. Proti, tirdzniecība no trešajām valstīm rada negodīgu konkurenci Eiropas tirgotājiem, mazas vērtības preces tiek ievestas milzīgos apjomos, turklāt nemaksājot PVN.

Piemēram, ja jūs pasūtat pildspalvu kādā populārā Ķīnas interneta veikalā vietnē, saņemot šo pildspalvu Latvijā, jūs saņemsiet ziņu, ka šī prece ir jāatmuito. Kā to var izdarīt, ir divas tādas pamata lietas, – viens, ka varat iesniegt šo deklarāciju EDS vai lūgt šo pakalpojumu sniegt “Latvijas pastam”, – kas maksā 3,50 un par šo iegādāto preci ir jāsamaksā PVN.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) arī aicina iedzīvotājus rēķināties, ka atmuitošana un PVN apmaksa būs jāveic arī par tām precēm, kas, piemēram, pasūtītas pirms 1.jūlija, bet piegādātas pēc.

Avoti: vid.gov.lv, skaties.lv